کدخبر: ۱۷۶۹۴۴
۰۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۴
چاپ

صحبت های دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاتاوه؛

مبلغی که دولت برای زلزله زدگان گذاشته دردی را دوا نمی کند/مدیریت پشت اتاق های در بسته باید پایان یابد/مردم مدیریت پادشاهی نمی خواهند/ می ترسند یک نظامی سرکار بیاید و همه دزدی هایشان را رو کند

رضایی گفت: ترس دشمنان انقلاب اسلامی از چیست، چرا می ترسند بسیجیان و سپاهیان سرکار بیایند، اینها می ترسند اگر نظامی ها بیاینددست دزدها رو شد، پول غارت شده ای که از بیت المال رفته را به مردم برگردانند، می ترسند نفوذی های داخل کشور پیدا شوند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام قبل از خطبه های نماز عبادی سیاسی شهر پاتاوه در شهرستان زلزله زده سی سخت گفت: وقتی از ارزش ها فاصله می گیرم فقر وبیکاری می آید دشمنان ما نیز زورشان به ما می رسد و می خواهند ایران را محاصره اقتصادی کنند البته ما به دهن دشمن می زنیم کاری خواهیم کرد اقتصاد کشور به گونه ای درست شود که دنیا دست از تحریم ها بردارد، آن ها فکر می کنند ما در اقتصاد ضعیف شده ایم و نمی توانیم کاری بکنیم باید به ارزش های انقلاب برگردیم.

محسن رضایی عنوان کرد: یعنی باید به مردم و به مستضعفین ، به اخلاق و معنویت ، برادری، کرامت انسانی برگردیم، ارزش هایی که انقلاب برای ما آورد خیلی بزرگ و درستی بودند اینها باید برگردند، برگرداندن ارزش های انقلاب اسلامی باید از دولت و دولت مردان  ما شروع شود و به ارزش های انقلاب برگردند.
 
وی با اشاره به زلزله سی سخت گفت: مشکل کشور ما این است که مدیریت کشور در اتاق های در بسته است، خیلی از عزیزان  تا سی سخت آمدنداما چند نفر تا پاتاوه آمدند، چند نفر در چادرهای مردم رفتند و مشکلات را بررسی کردند، ما از اول انقلاب مدیریت کرده ایم و دیدیم یکی مدیرانی هستند که در کنار مردمند، سفره شان با سفره مردم یکی است، تا مشکلی برای مردم پیش می آمد بلافاصله متوجه می شوندو راهکارش را هم می دانند.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: متاسفانه یک مدریتی هایی در ایران شکل گرفته که مدریت در اتاق های در بسته است ، می گوییم آقای وزیر کجا هستی، می گویندجلسه است، می گوییم اقای مدیرکل  کجا هستید می گویند جلسه است، اگر هم بیایند تنها یک سرکشی می کنند و می رونداین مدیریت ها در کشور باید پایان داده شود.
 
رضایی عنوان کررد: این مشکلات اقتصادی، مشکلاتی که در مسئله کرونا  داریم؛ مشکلاتی که در مسئله بهداشت وجود دارد مرهون یک نوع مدریتی است که در کشور قابل تداوم نیست این ها باید کنار گذاشته شود، ما مدیریت هایی می خواهیم که سفره شان با سفره مردم یکی باشد، یعنی اگر مردم کم غذا شدند غذای آن ها هم کم شود، اگر مردم نان شان کم شد، نان دولت مردان هم کم شود اگر این نوع مدیریت  در کشور وجود داشته باشد  معلوم است که دیگر مشکلی وجود نخواهد داشت.
 
وی ادامه داد: چرا تعداد بیماران خاص اینجا، تعداد بیکاران اینجا را نباید بدانند، چرا وضعیت آب و هوای اینجا نباید به درستی شناسانده شود، چرا آب شرب اینجا نباید دقیقا فهمانده شود، مدیریت در ایران نباید پادشاهی باشد، ما با پادشاهی خداحافظی کردیم، پادشاهانی که در تهران می نشستند و از هیچ جا هم خبر نداشتند ، انقلاب شد که جریان پادشاهی در کشور پایان یابد.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مردم سالاری شکل گرفته است، مردم سالاری که نباید این شکلی باشد که مردم رای دهند، دولت مردان انتخاب شوند، بعد این دولت مردان بروند در اتاق ها درب اتاق ها را ببندند، آقای وزیر، اقای رئیس جمهورآقایان مدیران کشور این مردم ولی نعمت هستند، مردم صاحب این کشور هستند، چه شده که این اتفاقات در حال رخ دادن است، در سی سخت عده ای رزمندگان آمدند و گفتند برادر محسن ما را فراموش کردند، گفتم برادر عزیز ارزش های انقلاب فراموش شده اند، اگر ارزش های انقلاب فراموش نمی شد شما رزمنده ها هم فراموش نمی شدید.
 
رضایی تاکید کرد: چه شده که همه چیز در تهران جمع شده است، پول هایی که مردم این شهر این استان سپرده می کنند 50 درصدشان به تهران می رود ، چرا پول مردم همین جا سرمایه گذاری نمی شود، علاوه بر اینکه بخشی از بیت المال باید اینجا سرمایه گذاری پولی که مردم در بانک ها می گذارند هم باید همین جا سرمایه گذاری شود.این مدیریت و این نگاه به مردم باید عوض شود.
 
وی گفت: دیدید مردم در سال 92 چه حماسه ای رقم زدید، بیش از 90 درصد مردم این استان در انتخابات به من رای دادید جا دارد 10 بار دیگر به اینجا بیایم و دست شما را هم ببوسم باز نمی توانم جبران کنم، من در آن سال یک هزار تومانی به مردم استان نشان دادم و گفتم مردم این پول ملی ما سقوط می کند، در همین شهر در پاتاوه در آن سال با هزار تومان چند تخم مرغ می شد خرید امروز چی؟10 هزار تومان امروز برابر با هزار تومان آن موقع شده است.
 
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: ترس دشمنان انقلاب اسلامی از چیست، چرا می ترسند بسیجیان و سپاهیان سرکار بیایند، اینها می ترسند اگر نظامی ها بیاینددست دزدها رو شد، پول غارت شده ای که از بیت المال رفته را به مردم برگردانند، می ترسند نفوذی های داخل کشور پیدا شوند، می ترسند آن هایی که شهید فخری زاده شهید سلیمانی را شهید کردند را پیدا کنیم.
آن ها از این موراد می ترسند، بترسید جنابان سیاسیون که دزدی کردید، آن هایی که رانت خوردید، آنهایی که نفوذی هستید،نطامی ها اگر بیایند پدر شما را در می اورند، همه پول بیت المال را به مردم بر می گردانند، بله بترسید.
 
رضایی افزود: نظامی ها برای خدمت گذاری می آیند، باید به اتحاد ، به رسیدگی به محرومان، به ارزش های انقلاب، به ولایت پذیری و ابعاد اسلامی برگردیم، نباید فاصله بگیریم، ما داریم از دین خدا از مردم فاصله میگیریم ، نباید اینگونه باشد، دولت آینده باید یک دولت مردمی، اخلاقی و به دنبال ارزش های انقلاب باشد، که این زد و بندها را جمع کند، تا اینکه دوباره ما یک بار دیگر شیرینی انقلاب را کام مردم بچشند.
 
وی به بیمارستان پاتاوه اشاره کرد و گفت: پیگیری های لازم برای بیمارستان انجام خواهد شد، صنایع تبدیلی برای اینجا بسیار مهم استف محصولات به صورت خام به فروش برسد یک درامد دارد، صنایع تبدیلی ، کشتارگاه، سردخانه نیز وارد شهرستان شود محصولات با قیمت ده برابر می شود.
 
اب شرب بسیار مهم است پیگیری خواهیم کرد، خسارت وارده به خانه های شهرستان را دنبال خواهیم کرد، تیم های ارزیابی دقیق ارزیابی می کنند، میزان وامی که دولت گذاشته بسیار کم است، نه 50 میلیون تومان نه 20 میلیون تومان هیچ دردی دوا نمی کند.