12. خرداد 1402 - 15:59
کوه گل سی سخت پتانسیل خوبی ازلحاظ اقتصادی و اشتغال آفرینی داراست که نیاز به همت مسئولان برای سازمان‌دهی و توسعه زیرساخت‌ها دارد.

به گزارش سفــــیردنـــا؛ منطقه تفریحی «کوه گل» سی سخت از نقاط گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان دنا در کوه‌پایه‌های دنا واقع‌شده است که در ایام مختلف سال پذیرای گردشگران زیادی از نقاط کشور است.

 

اکنون در ایام تعطیلات خردادماه ۱۴۰۲ باوجود خیل گردشگران به سی سخت مشکلات زیرساختی کوه به چشم می‌خورد که اداره میراث فرهنگی و گردشگری دنا به‌عنوان متولی امر باید در این خصوص اقدام کند.

این منطقه که پتانسیل خوبی ازلحاظ اقتصادی و اشتغال آفرینی داراست نیاز به همت مسئولان به جهت سازمان‌دهی و توسعه زیرساخت‌ها دارد که باوجود وعده‌های زیادی در این خصوص، همچنان مشکلات زیرساختی در آن پابرجاست.

 

جاده دسترسی به کوه گل از بزرگ‌ترین معضلات این منطقه بکر گردشگری در جنوب کشور است.

هرچند کوهستانی بودن این منطقه اجرای عملیات تعریض جاده را با کندی مواجه کرده است ولی عرض کم جاده تنها مشکل این منطقه نبوده، برخی نقاط جاده دسترسی به کوه گل خاکی است و یا آسفالت بی‌کیفیت و پاره‌پاره دارد که پر از دست‌انداز و چاله‌چوله است.

جاده‌ گردشگری کوه گل در شهر سی سخت با کمبود علائم راهنمایی و رانندگی و گارد ریل کنار جاده مواجه است که در چند سال اخیر باعث تصادفات و حوادث شده است، اما متأسفانه اداره راهداری و میراث فرهنگی عکس‌العملی از خود نشان نمی‌دهند که باید نسبت به برطرف کردن مشکلات موجود اقداماتی صورت گیرد.

 

جای بسی نگرانی است که چرا مسافران و گردشگرانی که وارد مناطق گردشگری دنا می‌شوند باید با خاطره‌ای تلخ شهر سی سخت را ترک کنند، می‌طلبد سازمان بازرسی، استانداری و گردشگری استان فکری به حال این مشکل اساسی که همیشه همراه گردشگران بوده است کنند.

همچنین نبود آنتن تلفن همراه جهت تماس‌های اضطراری با اورژانس و دستگاه‌های خدمات رسان در صورت وقوع حوادث احتمالی مشکلاتی را برای خیل عظیم گردشگران این منطقه به وجود آورده است.

 

نبود برق پایدار باوجود فاصله کمتر از یک کیلومتر تا آخرین پایه برق، از دیگر مشکلات این منطقه است.

به دلیل کوهستانی بودن منطقه گردشگری کوه گل، خطر سقوط سنگ و صخره به جاده و ایجاد حادثه برای مسافران وجود دارد. پس از بارش باران و برف و سست شدن خاک این خطر دوچندان می‌شود که مسئولان باید برای این موضوع چاره‌اندیشی کنند.

 

انتهای پیام/

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس