تازه های سایت

28. دى 1401 - 15:54
با گذشت چند روز از بارش برف در شهرستان دنا هنوز راه نزدیک ترین روستاها به شهر سی سخت در محاصره برف و یخبندان است.

به گزارش سفــیردنـــا؛ باگذشت چند روز پس از بارش برف در شهرستان دنا هنوز راه نزدیک‌ترین روستاها به شهر سی سخت در محاصره برف و یخبندان است.

 

امروز چهارشنبه و پس از گذشت چند روز از بارش برف سنگین در شهرستان دنا هنوز مردم روستاهای اطراف سی سخت برای تردد در محل روستای خود از زنجیر چرخ استفاده می‌کنند.

یکی از اهالی روستای نزدیک به سی سخت گفت: روز گذشته شاهد بارش برف و سپس باران در سی سخت بودیم که مشخص بود یخ‌بندان صبح گاهی در نقاط مختلف را به همراه دارد، ازاین‌رو نیاز به حضور به‌موقع ماشین‌آلات راهداری جهت نمک‌پاشی و برف‌روبی احساس می‌شد.

 

این فرد روستایی با اشاره به اینکه پنج روستا در حدفاصل 2 الی 5 کیلومتری مرکز شهرستان دنا یعنی شهر سی سخت واقع‌شده است افزود: مردم روستاهای تل سیاه(علی‌آباد و اقبال‌آباد)، کوخدان، سرمور و دهنوی سی سخت از عدم نمک‌پاشی و برف‌روبی جاده دسترسی خود توسط راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای گلایه دارند.

 

وی بیان کرد: به دلیل قرار گرفتن این روستاها در پای کوه دنا همواره در سایه و سرما قرار دارند و ماندگاری برف در آن زیاد است و پس از بارش برف مدت‌ها طول می‌کشد تا این برف آب شود، و انتظار می‌رود به وضعیت یخبندان مسیر این روستاها که نزدیک‌ترین روستاها به مرکز شهرستان است رسیدگی شود.

گفتنی است مسیر ارتباطی روستاهای تل سیاه(علی‌آباد و اقبال‌آباد)، کوخدان، سرمور و دهنو باوجود حجم تردد بالا وسایل نقلیه یکی از ناایمن‌ترین محور روستایی در استان است که بارها حوادث ناگواری را برای روستانشینان رقم‌زده است.

واقع‌شدن این جاده ارتباطی در مجاورت کوه و پرتگاه عمیق و نداشتن گارد ریل، وجود پل کم‌عرض و مستهلک بودن علائم هشداردهنده بر حادثه‌خیز بودن این جاده افزوده است.

 

هرچند وعده‌هایی توسط مسئولان سابق و اسبق راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای شهرستان دنا در خصوص ایمن‌سازی این جاده داده‌شده است ولی فقط تاکنون روکش آسفالت آن اجراشده که در این خصوص هم روستای «علی‌آباد» از این موضوع بی‌بهره بوده است.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس