تازه های سایت

22. شهريور 1401 - 11:54
صبح امروز پلنگ یاغی با حمله به گله گوسفندان یکی از اهالی دهنوی سی سخت آنها را از پای درآورد.

به گزارش سفیردنا؛ پیش از چند مرتبه پلنگ یاغی در باغات و روستاهای اطراف سی‌سخت مشاهده شده که باعث رعب و وحشت روستائیان و شهروندان شده است.

 

ماه گذشته پلنگ زخمی یا پلنگ معلول چند مرتبه در حوالی باغات اندرسا در منطقه تفریحی کوه گل مشاهده شد و هفته گذشته نیز پلنگی با دو توله خود در روستای کوخدان به یکی از باغداران حمله ور شد و او را راهی بیمارستان کرد. (خبر را اینجا بخوانید).

 

اکنون حضور پلنگ در مناطق مسکونی سی سخت و پایبن آمده از کوه و تغیر اکوسیستم و زیستگاه آن به معضلی در شهر سی سخت و روستاهای آن تبدیل شده است.

 

عده ای ازدیاد سگ های ولگرد را انگیزه ای برای حضور پلنگ در مناطق مسکونی می دانند و عده ای تغییر اکوسیستم و کاهش زنجیره غذایی را علت می دانند.

 

طبیعت دوستان و حامیان حیوانات معتقد اند نباید با حیوانات وحشی بخصوص پلنگ مقابله کرد ولی اگر این پلنگ به جای گوسفندان جان یک انسان را گرفته بود چه باید می کرد؟

 

صبح امروز پلنگ یاغی دیگر با حمله به گله گوسفندان یکی از اهالی دهنوی سی سخت (در محدوده منبع آب پخش کن روستاهای دهنو، سرمر و تل سیاه) آنها را از پای درآورد.

 

صیادی دهیار روستای دهنو در این خصوص گفت: طی گفتگو با چوپان و صاحب گله مشخص شد که تنها یک راس از گله را پلنگ دریده است و مابقی تصاویر مربوط به تلفاتی است که در هنگام چرای دام در روزهای گذشته در مناطق کوهستانی توسط گرک یا پلنگ دریده شده اند.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است: 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس