تازه های سایت

2. شهريور 1401 - 11:02
با حضور جانشین سپاه فتح و مسئولان شهرستانی؛
از برگزیدگان جشنواره مالک اشتر بسیج در شهرستان دنا تجلیل شد+تصاویر
با حضور سردار مثنوی جانشین فرماندهی سپاه فتح استان و مسئولان شهرستان دنا از برگزیدگان جشنواره مالک استان این شهرستان تجلیل شد.

به گزارش سفیردنا؛ با حضور سردار مثنوی جانشین فرماندهی سپاه فتح استان و مسئولان شهرستان دنا از برگزیدگان جشنواره مالک استان این شهرستان تجلیل شد.

 

 

 

سردار مثنوی جانشین فرماندهی سپاه فتح استان کهگیلویه وبویراحمد در جشنواره مالک اشتر بسیج شهرستان دنا گفت: اهمیت این جشنواره در بیانات مقام معظم رهبری مشهود است، و با تاکید ایشان برترین های سپاه و بسیج را در قالب جشنواره مالک اشتر که شخصیت برجسته تاریخ اسلام و یکی از یاران باوفایش حصرت امیرالمؤمنین(ع)است، تقدیر می کنیم.

 

 

وی افزود: یکی از ویژگی مالک اشتر یار باوفای امام اول شیعیان که آن را در تاریخ ماندگار کرد این بود که هم مرد سخن بود و هم مرد عمل، او با بصیرت و نگاه نافذ از مسائل روز و تبعیت از امام همانند حضور او در میدان چشم گیر است.

 

سردار مثنوی در خصوص ویژگی های بارز مالک اشتر گفت؛ ایشان همواره اهل ابتکار عمل بود که در این جشنواره این ویژگی افراد مدنظر قرار گرفته شده است.

 

 

وی با بیان اینکه پارسایی مالک اشتر تجلی پیدا کرده است در مشی و منش شخصیت بزرگی مثل شهید سلیمانی، گفت: وقتی سردار سلیمانی در بوکمال در مرز عراق و سوریه حضور پیدا کرد مردم از او به عنوان یک مرد پارسا معرفی کردند، زیرا با پارسایی با آنها رفتار کرد و نگذاشت مردم منطقه آسیبی ببینند.

 

 

جانشن سپاه فتح افزود: اهل جهاد و هجرت بود و دورترین نقاط را برای خدمت انتخاب می کرد و از دشمن حراسی نداشت.

 

 

سردار مثنوی بیان کرد: این که گفته می شود سپاه همیشه پای کار است از باب رقابت نیست، در بحران ها همه دستگاه ها پای کارهستند، هرچند باید در کمک رسانی به مردم از هم سبقت گرفت و رقابتی در عین رفاقت داشت.

 

 

وی با بیان اینکه یکی از مهم ترین ویژگی های مالک اشتر ولایتمداری او بود، گفت: جشنواره مالک اشتر از کف پایگاه مقاومت در نواحی سپاه شروع و تا بالاترین سطح آن ادامه دارد و این نشات گرفته از ویژگی عدالت محوری مالک اشتر است.

 

 

جانشین سپاه فتح افزود: این جشنواره به منظور تقدیر و تشکر از آن دسته از عزیزانی است که در پیشبرد اهداف سپاه و بسیج تلاش فراوان کردند، در زلزله سی سخت دیدیم که بسیجیان در ساعات اولیه وقوع در بحث ایجاد امنیت، تخلیه منازل زلزله زدگان، اسکان و ساخت منازل شهروندان چگونه تلاش کردند و خداراشاکریم که مردم از سپاه و بسیج راضی هستند.

 

 

 

سردار مثنوی گفت: مردم شهرستان دنا فرهنگ غنی دارند و در بحران و کمک رسانی به همنوع زبانزد هستند و باید این روحیه را تقویت کرد، در زلزله و سیل اخیر دیدیم که چگونه به یاری یکدیگر شتافتند.

 

در ادامه سرهنگ عرفانی مقدم فرمانده سپاه شهرستان دنا نیز ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه این جشنواره را فرصت مناسبی برای تجلیل از بخشی از زحمات بسیجیان دانست.

 

وی ضمن گرامیداشت هفته دولت افزود: در این برنامه از مدیران اداراتی که بیشترین همکاری را با سپاه شهرستان دنا داشتند به نمایندگی از سایرین تقدیر می شود.

 

سرهنگ عرفانی مقام فرمانده سپاه ناحیه دنا گفت: در جشنواره مالک اشتر معمولا زحمات پاسداران و کارکنان در همه زمینه ها مورد ارزیابی قرار می گیرد که کلیه بسیجیان و همه کسانی که بتوانند موفقیتی برای پیشبرد اهداف انقلاب کسب کنند به نیابت از بسیجیان تجلیل خواهند شد.

 

این فرمانده گفت: از مهمترین اهداف این جشنواره، تجلیل از رده های موفق بسیج در همه شهرستان، توسعه فرهنگ شایسته سالاری بجای بایسته سالاری در ادارات و جامعه، ایجاد تعالی بخشی سازمانی و الگونمایی بایسته ها است.

عرفانی مقام عنوان کرد: جشنواره مالک اشتر یک فرصت بی بدیل برای قدردانی از سیره عملی مالک اشتر است شهید سلیمانی مالک اشتر زمان است چرا که شهید سلیمانی ولایتمدار و ولایت پذیر بود، صدیق و بردبار بود، یاور رهبر بود، شکیبا و مهربان بود و مردم دار بود و این و یژگیها با مالک اشتر یار باوفا و صدیق حضرت علی مشابه است و این ویژگی ها منصوب به چهره درخشان کسانی است که همیشه تمام عمر خود را برای ولایت گذاشتند. بسیجی بدون ترمز یعنی ولایت مداری، بسیجی همیشه اولین است، در سیل، زلزله، کمک رسانی به مردم، همدردی با مردم و با مردم که اینها از خصوصیات بارز بسیجیان است.

 

وی گفت: مالک اشتر از اصحاب و یاران نزدیک امام على(ع) بود که مقام علمى، اجتماعى، سیاسى و مبارزاتى او در دفاع از ارزش ها و اطاعت پذیری از ولی و مولای خویش باعث زبانزد عام و خاص است و این ها همه در وجود سردار شهید سلیمانی بود.

 

کورش درخشان زاده فرماندار دنا هم گفت: سپاه در همه مناسبت ها و برنامه ها پیشتاز است، در سیل اخیر اگر حمایت های تیپ ۴۸ فتح نبود دچار مشکل می شدیم، چرا که از نیروی انسانی تا ماشین آلات سنگین همه جوره در کنار مردم بودند و خدمت رسانی کردند و با حضور گرمشان قوت قلبی هم برای ما و هم برای سیل زدگان بودند و امروز افتخار می کنیم که بسیجی بودیم و خواهیم بود.

درخشان زاده اظهار داشت: تا به امروز برنامه کاری ما بر اساس منشور جهادی، در میدان بودن و در کنار مردم بودن است و خدمت رسانی به مردم را افتخار می دانم.

 

وی گفت: امسال به مناسبت هفته دولت در استان به لحاظ کلنگ زنی در کنار دیگر شهرستان های بزرگ استان در رتبه سوم استان هستیم، از لحاظ افتتاحیه و اعتبار در رتبه دوم هستیم که به لطف شما به خصوص سپاه و مسئولین استانی، شهرستان دنا به یک کارگاه عمرانی تبدیل شده است چرا که امسال ۵۴ پروژه عمرانی در شهرستان داریم، از پروژه های راه و تونل دو قلوی رفت و برگشت ۸۵۰ متری با پیمانکاری جهاد نصر و کلنگ زنی پل ۳۲۰متری پل کلو را که پلی عظیم بزرگ و توریستی در حوزه جنوب است که علاوه بر بر طرف کردن بار ترافیکی در حوزه گردشگری هم نقش آفرینی خواهد کرد.

 

در این مراسم فرماندهان برتر حوزه های مقاومت، بسببجیان برتر، رئیس ادارات که در سیل اخیر نقش آفرینی کردند مورد تجلیل قرار گرفتند.

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس