کدخبر: ۱۷۷۷۵۰
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۵۵
چاپ

هواشناسی کهگیلویه وبویراحمد هشدار زرد صادر کرد

اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد برای عصر روز دوشنبه هفته جاری هشدار سطح زرد صادر کرد.

به گزارش سفیر دنا؛رییس مرکز پیش بینی اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران گفت: رگبار باران، رعد و برق،وزش بادشدیدموقت،گرد و خاک و احتمال تگرگ از مخاطرات این سامانه است.

ولی بهره مند تصریح کرد: جاری شدن روان آب ها،لغزندگی جاده ها،کاهش دید،سیلابی شدن مسیل ها،احتمال خسارت به سازه های موقت،طغیان رودخانه های فصلی سقوط سنگ و احتمال خسارت به محصولات زراعی از اثرات احتمالی این سامانه است،

وی از شهروندان کهگیلویه و بویراحمد خواست تا در مدت زمان فعالیت این سامانه شهروندان از انجام سفرهای غیرضروری خودداری کنند.

بهره مند تصریح کرد: خودداری از توقف در بستر و حاشیه رودخانه ها،احتیاط درباره عبور از رودخانه ها و مجهز بودن خودرو به وسایل زمستان از دیگر توصیه ها برای به حداقل رساندن خسارت های این سامانه است.

هشدار زرد برای شرایط جوی، هنگامی صادر می شود که اثرات منفی ضعیفی از جمله اختلال در سفرها در برخی نقاط ایجاد شود. در این سطح از هشدار، بیشتر افراد ممکن است بتوانند کارهای روزمره خود ادامه دهند اما برخی دیگر بسته به مکان و یا نوع فعالیت آنها بیشتر تحت تأثیر قرار می‌گیرند. بنابراین توجه به محتوی هشدار و ارزیابی اینکه آیا فعالیت افرادمی‌تواند تحت تأثیر این هشدار قرار گیرد مهم است.مسئولان باید از وجود پدیده جوی آگاه بوده و تدابیر لازم را در صورت نیاز اتخاذ کنند.

وی تاکید کرد: دوگنبدان با بیشینه ۲۴ درجه سانتیگراد و سی سخت با کمینه پنج درجه سانتیگراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقاط کهگیلویه و بویراحمد در شبانه روز گذشته بوده است.

انتهای خبر/