کدخبر: ۱۷۷۷۴۵
۱۹ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۶
چاپ

مدیرکل صداوسیمای استان خبر داد

قرعه‌کشی ۲۶مناظره کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد

مراسم قرعه‌کشی ۲۶ مناظره تلویزیونی سه حوزه انتخابیه استان کهگیلویه و بویراحمد در صداوسیمای این استان برگزار شد.

به گزارش سفیردنا؛ مدیرکل صداوسیمای استان در این مراسم گفت: ۱۶ نامزد انتخاباتی حوزه بویراحمد، دنا و مارگون در ۱۰ مناظره، ۱۲ نامزد انتخاباتی حوزه گچساران و باشت در ۶ مناظره و ۱۵ نامزد انتخاباتی حوزه انتخاباتی کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی هم در ۱۰ مناظره ۶ نفره برنامه‌ها، دیدگاه‌ها و آرای خود را به مخاطبان کانال‌های انتخاباتی ارائه می‌کنند.

 

امیر رئوف بابیان اینکه قرعه‌کشی زمان و جایگاه نامزدها در مناظره‌ها با حضور نامزدها و یا نمایندگان نامزدها و دبیر ستاد انتخابات و دبیر کمیته تبلیغات هیئت اجرایی انتخابات استان برگزار شد؛ یادآور شد: هر برنامه مناظره به مدت ۱۲۰ دقیقه است که در فرصت قانونی یک‌هفته‌ای تبلیغات، به تفکیک از ۳ کانال انتخاباتی این استان پخش می‌شود. 

 

مدیرکل صداوسیمای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: هر مناظره دارای ۴ بخش است که مناظره کنندگان به سؤالاتی در خصوص جایگاه نمایندگی مجلس شورای اسلامی و مسائل مهم هر حوزه انتخابیه پاسخ داده و ضمن بیان دیدگاه‌های خود به‌نقد دیدگاه‌های سایر نامزدهای حاضر در مناظره می‌پردازند.

 

وی با یادآوری اینکه مناظره‌ها به‌صورت ضبطی است؛ ادامه داد: این مناظره‌ها که بیشتر به‌صورت ۶ نفره طراحی‌شده است از ۲۳ تا ۳۰ بهمن در صداوسیمای استان ضبط می‌شود و به‌صورت تقریبی هر نامزد در هر مناظره ۲۰ دقیقه فرصت پاسخ به سؤالات طرح‌شده در مناظره را می‌یابد.

 

رئوف فرصت مناظره‌های انتخاباتی را از ابتکارات رسانه ملی در اجرای ماده ۸۱ قانون جدید انتخابات خواند و گفت: رسانه ملی در اقدامی جهادی با راه‌اندازی ۲۰۰ کانال انتخاباتی ظرفیتی برای اجرای این قانون ایجاد کرد و علاوه بر ایجاد فرصت برای پخش تولیدات ۲۰ دقیقه‌ای از نامزدها، فرصتی هم برای مناظره‌های انتخاباتی فراهم کرد.

 

مدیرکل صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد گفت: تعداد افراد حاضر در مناظره بر مبنای ثبت‌نام نامزدهایی است که قبلاً اعلام کرده‌اند که می‌خواهند از امکان مناظرات و تبلیغات تلویزیونی استفاده کنند. 

 

وی اضافه کرد: مناظره‌های انتخاباتی به انتخاب بهتر مردم کمک می‌کند و مردم می‌توانند دیدگاه‌های مختلف نامزدها برای رفع دغدغه‌هایشان را در این مناظرات ببینند و نسبت به توانمندی نامزدهای انتخاباتی قضاوت کنند.

 

رئوف همچنین به نحوه طراحی سؤالات از نامزدهای انتخاباتی اشاره کرد و گفت: از ۱۰ روز پیش رسانه ملی با راه‌اندازی پویشی از مردم دعوت کرد که سؤالات خود از نامزدهای انتخاباتی را طرح کنند که پیام‌های دریافتی از مردم و دغدغه جمعی از نخبگان استان در کمیته‌ای مطرح شد و بر این مبنا سؤالات مناظره‌ها طراحی شد.

 

مدیرکل صداوسیمای استان کهگیلویه و بویراحمد از نامزدها خواست در مناظره‌ها اخلاق را بیش‌ازپیش رعایت کنند و پایبندی خود به قانون را به نمایش بگذارند.

 

مناظره‌های تلویزیونی نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی با حضور و نظارت نمایندگان هیئت‌های اجرایی، نظارت و دادگستری استان ضبط می‌شود.

انتهای خبر/