20. اسفند 1401 - 17:01
مدیر شبکه بهداشت دنا به خبر نداشتن قرارداد داروخانه ها سی سخت با شرکت های بیمه واکنش نشان داد.

به گزارش سفیردنا؛ طی روزهای اخیر و پس از مطالبه گری شهروندان سیسختی، خبری با موضوع «داروخانه‌های مرکز شهرستان دنا با هیچ بیمه‌ای قرارداد ندارند!» منتشر شد. (خبر را اینجا بخوانید) که واکنش مدیر شبکه بهداشت و درمان دنا را در پی داشت.

 

مدیر شبکه بهداشت دنا گفت: با توجه به خبر درج‌شده  مبنی بر اینکه داروخانه‌های مرکز شهرستان دنا با هیچ سازمان بیمه‌ای قرارداد ندارند به سمع و نظر مردم محترم باید برسانیم که داروخانه‌های سطح شهر سی سخت مستقیماً زیر نظر معاونت غذا و دارو بوده و شبکه بهداشت و درمان دنا در خصوص قراردادهای این داروخانه‌ها با بیمه‌های تکمیلی هیچ‌گونه دخالت مستقیم ندارد.

 

احسان کریمی زاده بیان کرد: همچنین با توجه به طرح برنامه دارویاری حدود ۹۰-۸۰ درصد داروها تحت پوشش بیمه‌های پایه هستند.

 

وی افزود: در خصوص ارائه خدمات 24 ساعته (شبانه‌روزی) هیچ‌گونه محدودیتی وجود ندارد و داروخانه‌های دو مرکز جامع سلامت سی سخت و پاتاوه به‌صورت ۲۴ ساعته ارائه خدمت می‌دهند. 

 

کریمی زاده گفت: یک داروخانه شبانه‌روزی در مرکز خدمات جامع سلامت شبانه‌روزی سی سخت وجود دارد که زیر نظر شبکه بهداشت و درمان دنا بوده و بیشترین همکاری را درزمینهٔ تهیه دارو با این شبکه و مردم دارد و یکی از بهترین داروخانه‌ها درزمینهٔ رعایت قوانین و تأمین دارو در سطح شهرستان هستند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان دنا خاطرنشان کرد: در موارد نادر که دارویی مخصوصاً داروهای تحت پوشش بیمه و طبق دستورالعمل پزشک خانواده موجود نباشد بیشتر به بحث کسری و کمبود دارو در کل کشور مربوط می‌شود و این امر یک مسئله تقریباً اجتناب‌ناپذیر است.

 

وی ابراز نمود: با همه این مشکلات، این داروخانه تمام و کمال جهت تأمین داروهای موردنیاز مردم تلاش می‌کند.

 

مدیر شبکه بهداشت و درمان اذعان داشت: داروخانه شبانه‌روزی مرکز سی سخت و پاتاوه تحت نظر شبکه بهداشت و درمان دنا با تمام بیمه‌های پایه یعنی بیمه تأمین اجتماعی، بیمه سلامت و نیروهای مسلح قرارداد داشته و در این خصوص نظارت بسیار دقیقی در محاسبه قیمت دارو بر اساس نرخ بیمه‌ای و جلوگیری از فروش دارو بالاتر از قیمت قانونی صورت می‌گیرد و در صورت گزارش‌های مردمی مشکلات بررسی و نتیجه به اطلاع همشهریان عزیز رسانده خواهد شد.

 

انتهای پیام/

 

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس