کدخبر: ۱۷۶۹۶۵
۱۸ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۳
چاپ

دستگیری عروس یاسوجی به جرم انتشار تصاویر خصوصی خانواده همسر

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه ‌و بویراحمد از دستگیری فردی که در شبکه اجتماعی واتساپ اقدام به هتک حیثیت و انتشار تصاویر خصوصی یکی از شهروندان نموده بود، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سفیردنا، روح الله شهبازی‌پور، رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه ‌و بویراحمد در تشریح این خبر اظهارکرد: در پی شکایت خانمی مبنی بر انتشار تصاویر خانوادگی و شخصی وی  در شبکه های اجتماعی و نیز ارسال مطالب توهین‌ و تهدید آمیز از طرف فردی ناشناس در فضای آنلاین بر علیه وی، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی ادامه داد: با اقدامات فنی و تخصصی پلیس مشخص شد که فردی ناشناس با شماره‌های مختلف در شبکه‌ اجتماعی واتساپ تصاویر خصوصی شاکیه را برای دوست و آشنایان ارسال کرده است که این کار باعث بی‌آبرویی و هتک حیثیت وی و موجب نگرانی شاکیه شده بود که در نهایت با انجام شگردهای خاص پلیس پلیس، متهم که عروس خانواده شاکیه بود، مورد شناسایی قرار گرفت و دستگیر شد و جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شد.

وی هشدار داد: متاسفانه اعتماد در فضای مجازی به افراد یکی از مهمترین مشکلاتی است که جامعه با آن روبرو می باشد لذا می بایست که افراد در فضای مجازی نسبت به اسناد و تصاویر شخصی که در اختیار دیگران قرار می‌دهند حساسیت بیشتری به خرج دهند و حتی المقدور تصاویر و فیلم‌های شخصی خود را به اشتراک نگذارند.

سرهنگ شهبازی‌پور یادآور شد: رعایت اخلاق در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی یکی از ضروریات است که کاربران باید به آن پایبند باشند، چرا که عدم رعایت اخلاق در این فضا باعث هرج و مرج و ناهنجاری‌های فراوان می‌شود که این ناهنجاری‌ها حتی می‌تواند در روابط حقییقی افراد در فضای واقعی تاثیر گذار باشد.

رئیس پلیس فتا استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست: هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام رسان‌های موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.