کدخبر: ۱۷۶۱۴۲
۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۴
چاپ

شانه خالی کردن از سوالات دانشجویان به شوه زارعی/دانشجویانی که نماینده بویراحمد و دنا را به چالش کشیدند+تصاویر

جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی به مناسبت 16 آذر و تکریم دانشجو با حضور نماینده بویراحمد و دنا در دانشگاه فنی و حرفه ای یاسوج برگزار شد که زارعی از پاسج به سوالات دانشجویان شانه خالی کرد.

به گزارش پایگاه خیر تحلیلی سفیر دنا؛ جلسه پرسش و پاسخ دانشجویی به مناسبت 16 آذر و تکریم دانشجو با حضور دکتر رضا مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور، غلام محمد زارعی نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی، شاهرخ کناری فرماندار بویراحمد و جمعی از مسئولین در سالن دانشگاه فنی و حرفه ای پسران یاسوج برگزار شد که زارعی از پاسج به سوالات دانشجویان شانه خالی کرد.

 

 

گفتنی است پیش از این زارعی از پاسخ به سوالات دانشجویان در خصوص FATF و شفاف سازی در این خصوص شانه خالی کرده بود، در صورتی که این حق مسلم شهروندان و دانشجویان است که نماینده آنها در مجلس با شفاف سازی در خصوص موضواعات مهم و طرح ها و لوایح، اذهان عمومی را آگاه سازد.

 

 

در ابتدای این برنامه، که قرار بود غلام محمد زارعی پاسخگوی سوالات دانشجویان باشد و جلسه به صورت پرسش و پاسخ برگزار شود، درحالی که دانشجویان شنوای سخنرانی رضا مهدی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بودند و خود را آماده جلسه پرسش و پاسخ و مطالبه گری می کردند با تغییر برنامه و سخنرانی میهمان برنامه مواجه شدند.

 

سوالات دانشجو دانشگاه فنی وحرفه ای یاسوج از مسئولین بدون جواب ماند!!!

پس از اعتراضات فراوان دانشجویان حاضر در سالن یکی از دانشجویان به نمایندگی از سایرین پشت تریبون رفت و سوالات خود را از مسئولین حاضر در جمع دانشجویان این دانشگاه پرسیدند اما بدون جواب ماندند!علیرضا عطایی نماینده دانشجویان با اشاره به سخنرانی های آغازین مراسم گفت: وقتی مسئولان دولت ما بیان میکنند که خزانه خالی است و پول نداریم پس جای تعجب نیست که شما هم چنین صحبت های را انجام دهید. 

وی اظهار کرد: من از مسولئین نیستم که بخواهم بودجه دریافت کنم و برای دانشجوها مسابقات فرهنگی، ورزشی و ... برگزار کنم من از مسئولین نیستم که بخواهم بودجه برای دانشگاه دریافت کنم.اما این را می دانم اگر پول نیست لااقل با بیانات خود دانشجو رو دلسرد نباید کرد.


این دانشجو از غلام محمد زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس پرسید: شما که گفتید که کارخانه سیمان و کارخانه پتروشیمی سقاوه در شهرستان بویراحمد راه اندازی شده؟ آیا میدانید که این پتروشیمی هر ثانیه 2 هزار لیتر آب نیاز دارد این آب از کجا تامین می شود؟ آقای نماینده اگر چنین آبی هست برای مردم شهرهای استان بیاورید تا در تابستان و چند ماه از پاییز مجبور نباشند روزانه ۱۸ ساعت از نعمت آب محروم باشند.

 


وی در ادامه افزود: این پتروشمی قرار است در میان رشته کوه های دنا ساخته شود که دور تا دور آن را کوه های سر به فلک کشیده احاطه کرده و هیچ راه خروجی به بیرون ندارند ، آیا از آلاینده های و تاثیرات شدید وراونگی بر محیط زیست و زندگی مردم آگاه نیستید؟وی همچنین از نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی پرسیدند: دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای همه متخصص هستند آیا فارغ تحصیل رشته های الکترونیک , برق، نرم افزار و ... که از این دانشگاه  فارغ التحصیل شده اند  در این کارخانه سیمان که گفته اید راه اندازی شده مشغول به کار هستند؟ به جرات می توانم بگویم حتی یک نفر هم از این دانشجویان  مشغول به کار نشده اند.

 

 

عطایی بیان کرد: ما از اقای زارعی کار نمی خواهیم و انتظار نداریم هم برایمان کار پیدا کند اما  در کشور ما کسانی هستند که به راحتی وام های میلیاردی میگیرند و بعد به عنوان مفسد اقتصادی اعلام میشوند. یکی از آنها همین فردی است که قرار است پتروشمی سقاوه رو احداث کند و به تازگی نیز در دستگاه های قضایی محکوم شده است.

حال سوال من از شما این است  چرا به دانشجویان ما وام 30 میلیون تومانی برای اشتغالزایی و احداث مغازه نمی دهند؟

آقای زارعی شما نماینده و امید این مردم و ملت هستید،  اما اگر در اوایل برجام شما به سخان رهبر انقلاب گوش داده بودید و به آمریکا اعتماد نمیکردید، و قبول میکردید که مذاکره با آمریکا هیچ فایده ای برای ملت ندارد، الان مجبور نبودیم به خاطر شماها جنسی را که تا سال قبل ۲ هزار تومن میخریدیم الان ۲۰ هزار تومن بخریم.

 آقای زارع چرا مواظع خود را در قبال FATFو CFT روشن بیان نمی کنید؟ چرا به دنبال تصویب لایحه ای هستید که تمامی اطلاعات بانکی و حیاتی کشور در رفع تحریم ها را در اختیار دشمن قرار می دهد. چرا به دنبال تصویب لایحه ای هستید که نیروهای نظامی شما را تروریسم بنامد؟

 

 

لازم به ذکر است که نداشتن اینترنت وای فای، کافی نبودن فعالیت‌های فرهنگی، نداشتن سالن آمفی تئاتر، پایین بودن کیفیت غذای سلف سرویس برادران، نداشتن استخر و زمین چمن مصنوعی، پایین بودن کیفیت سایت دانشگاه، نداشتن سرویس ایاب و ذهاب، کمبود امکانات و تجهیزات کارگاهی، برخورد نامناسب مجموعه و کارکنان و کمبود امکانات در خوابگاه از مهمترین مطالبات و خواسته‌های دانشجویان پسر و دختر دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان در این آیین بود.

 


  آنطوری که از بیان مطالب دانشجویان بر می‌آید، مسوولان دانشگاه فنی و حرفه‌ای توان رفع وای‌فای دانشجویان را هم نداشتند که دانشجویان مجبور شدند در حضور مهمان کشوری آن را مطالبه کنند.

 

 

لازم به ذکر است: بهترین راه برای جواب دادن به این شبهات برای آقای زارعی حضور در جمع دانشجویی () و یا مصاحبه ای شفاف و صریح در خصوص پتروشیمی سقاوه، FATF و شفافیت آرا است، هرچند که به صورت مکرر تشکل های دانشجویی از وی در این خصوص دعوت بعمل آورده اند ولی دعوت را نپذیرفتند.

انتهای پیام/