تازه های سایت

4. شهريور 1402 - 10:20
بی‌آبی در همسایگی دنا
واکنش بخشدار به بی‌آبی در پاتاوه
نویسنده: 
حسین دوستانی
بخش پاتاوه شهرستان دنا بزرگ‌ترین بخش در استان کهگیلویه و بویراحمد مدتی است که با تنش بی‌آبی و روبروبوده که بخشدار پاتاوه در این خصوص واکنش نشان داد.

به گزارش سفیر دنا؛ باوجود بارش باران فراوان شهرستان دنا باوجود چشمه‌ساران طبیعی در دامنه کوه دنا اما همواره بخش پاتاوه که بزرگ‌ترین بخش کهگیلویه و بویراحمد و کشور محسوب می‌شود همواره در زیرساخت‌های اساسی مشکلاتی دارد.

 

یکی از اصلی‌ترین چالش مردم پاتاوه کم‌آبی و تنش آبی در شهر و روستاهای اطراف پاتاوه است منحصر به فصل تابستان نبوده بلکه در ایام مختلف سال مردم را آزار می‌دهد و مشکلاتی را ایجاد کرده است.

 

بخش پاتاوه شهرستان دنا بزرگ‌ترین بخش در استان کهگیلویه و بویراحمد مدتی است که با تنش بی‌آبی و روبروبوده که بخشدار پاتاوه در این خصوص واکنش نشان داد.

 

طی روزهای اخیر شهروندان پاتاوه طی تماس تلفنی با این رسانه از وضعیت بی‌آب گلایه کرده و خواستار پیگیری این موضوع از مسئولان شدند.

 

بخشدار پاتاوه در این خصوص با تأکید بر اینکه در پاتاوه تنش آبی وجود دارد گفت: به‌منظور جلوگیری از قطعی مکرر آب یک ترانس و یک دستگاه پمپاژ در پاتاوه به همچنین یک ترانس و یک دستگاه پمپاژ آب در مجموعه آب سادات محمودی نصب شد که با نصب آن تنش آبی در روستاهای لما علیا و سفلی، بنستان و بیژگن سادات محمودی و روستاهای باگ گزدون و شترخون در بخش پاتاوه مرتفع شد.

 

شهرام صفادوست افزود: با توجه به اینکه نوسانات برق در پاتاوه وجود دارد، به‌منظور تقویت ولتاژ برق، حدود ۱۵۰ پایه برق تأمین کرده‌ایم که نوسانات برق کاهش پیدا کند چراکه یکی از عوامل تنش‌های آب نوسانات برق است.

وی گفت: به دنبال قوی کردن ولتاژ برق برای جلوگیری از سوختن دستگاه پمپاژ هستم گفت: ۲ ترانس در پاتاوه و سادات محمودی باید نصب شود که اقدامات اولیه آن صورت گرفته است، اما موضوع اصلی استفاده از آب شرب برای بخش کشاورزی و صیفی‌جات توسط برخی خانواده‌ها است.

بخشدار پاتاوه بیان کرد: در کمیته شورای برنامه‌ریزی شهرستان مجتمع آب سادات محمودی مصوب و تأمین اعتبار شد که خط لوله آن به طول ۶ کیلومتر خواهد بود و پیمانکار نیز تعیین‌شده و به‌زودی شروع بکار می‌کند که با این اقدام فشار بر روی مجتمع آب پاتاوه برداشته و تنش آب پاتاوه و سادات محمودی از بین خواهد رفت.

صفادوست با اشاره به مشکل کم‌آبی در روستای ده شیخ گفت: چاه آب ده شیخ در حال پیگیری است و مکان آن جانمایی شده که بحث آب‌رسانی و رفع تنش آبی در روستاهای پاتاوه با جداسازی خط لوله آب سادات محمودی و پاتاوه حل خواهد شد.

انتهای پیام/

 

قوانین ارسال نظر:

سفیردنا نظرات بی ارتباط با خبر و نظراتی که حاوی توهین یا افترا است را منتشر نمی‌کند.

لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری کنید.

نظرات کاربران

صبح زاگرس