نمایش 1 - 10 از 662
آیین اختتامیه ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر روز چهارشنبه در سالن صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد که طی آن سفیردنا لوح و تندیس برگزیده در بخش گزارش خبری را از آن خود کرد.
رئیس شبکه بهداشت دنا توضیح می دهد؛
مدیر شبکه بهداشت و درمان دنا آخرین وضعیت بیمارستان ۳۲ تخت خوابی سی سخت و سقف درمانگاه این شهر را تشریح کرد.
جدول آبی نیروگاه شهر سی سخت به دلیل نداشتن حفاظ و ایمنی لازم به قتلگاه حیوانات و حیات وحش دنا تبدیل شده است.
مدیر جهاد کشاورزی دنا گفت: با پیگیری های صورت گرفته توسط کارشناسان، هیچ گلخانه‌ای در سی سخت بر اثر کمبود سوخت آسیب ندیده است.
دنا یخ زد!
همزمان با بارش برف سنگین در سرزمین دنا و مشکلات بعد از آن گلخانه های کشاورزی در شهر سی سخت مرکز شهرستان دنا منجمد شدند.
پیگیری سوژه های مردمی؛
سالن ورزشی روستای تمنک از توابع بخش پاتاوه شهرستان دنا وضعیت نامطلوبی دارد و از داشتن روشنایی لازم و سیستم گرمایشی محروم است.
شب یلدا و مردمان دنا
آداب شب یلدا در طول زمان تغییری آنچنانی نکرده و خانواده های ایرانی با دور هم جمع شدن در خانه بزرگان ، پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها و دور هم نشینی با گفتن متیل ها( داستانهای قدیمی ) به یاد بلندترین شب سال به درازای یک دقیقه اولین روزهای سرد سال را جشن می گیرند.
متیل های فراموش نشدنی شب یلدا؛
آداب شب یلدا در بین عشایر کهگیلویه وبویراحمد تغییری آنچنانی نکرده، شبی که خانواده ها با دورهم جمع شدن در خانه بزرگان، و دور هم نشینی با گفتن متیل ها اولین روزهای سرد سال را جشن می گیرند.
پیگیری سوژه های مردمی؛
روستای زیبای دهشیخ در ۱۰ کیلومتری شهر پاتاوه شهرستان دنا با دارا بودن بزرگترین غار تاریخی جنوب کشور از امکانت و زیرساخت های اولیه محروم است.
پیگیری سوژه های مردمی؛
این روزها تنش هایی بر سر انتقال آب سی سخت که بخش زیادی از کشاورزی و شرب مردم را در برمی گیرد به مناطق پایین دست به وجود آمده است.

صفحه‌ها